* Vše pro výrobu šperků z drahých kamenů a minerálů, korálků a další potřeby pro Vaše tvoření * Autorské šperky a dárkové předměty *
kamenykoralky.com
Vyhledávání
Kategorie
Úvodní stránka > Drahé kameny > Jantar

Jantar

Pravý jantar

JANTAR - je fosilní pryskyřice především z dnes již vymřelých jehličnanů, jinak známe i jantarovou hmotu ze stromů ještě starších.

Zaptráme-li po původu slova elektřina - je odvozená z řeckého slova pro jantar, élektrum. Třením jantaru vzniká elektrický náboj. Podle této vlastnosti se jantar bezpečně pozná.

Nejbohatším zdrojem jantaru je už po několik tisíc let pobřeží Baltského moře. Zde se těí a po silnějších bouřích sbírá. Jantar je od pradávna oblíbeným šperkovým materiálem, mimo jiné proto,že je mimořádně lehký a na dotek teplý.

 

Jantar je velmi silný uzdravující a ochranný kámen. Pohlcuje negativitu a nastoluje rovnováhu. V dřívějších dobách se často užíval k různým rituálům. Pomáhá s trpělivostí a rozhodováním. Zvyšuje důvěru. Osamělým lidem přitahuje přátele a partnera. Zvyšuje přirozenou krásu nositele. Chrání děti. Uzemňuje, čistí čakry. Pomáhá při naplňování našich tužeb. Podporuje klid. Stimuluje paměť.


Přihlášení
Nákupní košík
Měny
Doporučujeme
Informace
V našem eshopu se není nutné předem registrovat, nakoupit můžete i bez registrace.
Informace
Děkujeme Vám za návštěvu, nabídku zboží stále doplňujeme !
Anketa
Líbí se Vám náš e-shop?
Ano líbí se mi
Něco bych vylepšil
Nelíbí se mi
Design mě nezajímá
Počítadlo
Online: 3
Dnes: 305
Včera: 242
Celkem: 959226
NahoruTisknout