* Vše pro výrobu šperků z drahých kamenů a minerálů, korálků a další potřeby pro Vaše tvoření * Autorské šperky a dárkové předměty *
kamenykoralky.com
Vyhledávání
Kategorie
Úvodní stránka > Jak pečovat o šperky

Jak pečovat o šperky

Několik rad, jak pečovat o cínované šperky,aby Vám co nejdéle sloužily

  • * Cín je měkký kov a základem cínovaných šperků jsou většinou kovy jako měď, mosaz, bronz, či jejich slitiny, na které je cín nanesen tenkou vrstvou. Je potřeba dávat pozor zejména na mechanické poškození šperku. Zacházejte s ním jako s křehkou věcí (i když máme vyzkoušeno,že cínované šperky něco vydrží..., např. i pád,ale raději to nezkoušejte!)
  • * Při neopatrném zacházení může dojít k poškození šperku, např. k poškrábání cínu, deformaci (např. přidaného ozdobného drátku), k prasknutí. U šperků s kameny pak k rozbití kamene, naštípnutí či odlomení části kamene nebo i cínu. Stejně tak je potřeba opatrnosti u šperků se sklem
  • * Šperky nenoste do sprchy, sauny, bazénu či jiné koupele
  • * Šperky sundávejte vždy přes spaním, ale také před každou činností, vyžadující tělesnou námahu, např. sportovní aktivity (pot šperkům nesvědčí)
  • * Vyvyrujte se styku šperku s chemikáliemi např. v kosmetických přípravcích při líčení (zejména používání parfémů, krémů, laků na vlasy šperkům škodí). Šperkem se ozdobte až po použití kosmetiky. Rovněžtak nepoužívejte na čištění šperků jiné chemikálie (např. abrazivní prostředky).
  • * Šperk nevystavujte extrémním teplotám či přímému slunečnímu svitu, které může způsobit např. vyblednutí kamene (Ametyst, Růženín...)
  • * Šperk skladujte na suchém a tmavém místě, bez přístupu prachu. Ideální je jej skladovat ve šperkovnici odděleně od jiných šperků,předejdete tak zamotání řetízků či šňůrek. Šperkovnici může nahradit i uzavíratelná neprůsvitná krabička.
  • * Šperky chraňte před malými dětmi a domácími mazlíčky z důvodu nejen poškození šperku,ale mohli by ublížit i sami sobě
  • * V případě zešednutí šperku (zejména u nepatinovaných šperků) je možné je umýt v teplé vodě s přídavkem jaru (jiný saponát může být nevhodný). Poté jej osušte a vyleštěte flanelovým hadříkem. Vlastnosti jaru se velmi blíží vlastnostem antioxidačního oleje, kterým je šperk ošetřen při výrobě. Antioxidant můžete nahradit také např. jemným olivovým olejem. Nedoporučujeme však příliš časté čištění,aby tak nedošlo k odření cínu, mohl by prostoupit materiál pod ním (měď, bronz, mosaz)
  • * Nepoužívejte abrazivní prostředky, aby nedošlo k poškrábání šperku či patiny.

Budete-li se řídit těmito radami a se šperky šetrně zacházet, budou Vám sloužit a dělat radost po dlouhý čas.

Máte nějaké dotazy, připomínky? V tom případě nás neváhejte kontaktovat. Nezapomeňte pro snažší komunikaci uvést svoji mailovou adresu. Můžete k tomu využít náš kontaktní formulář.

Hezký den!

Za web kamenykoralky.com.... martapa

Přihlášení
Nákupní košík
Měny
Doporučujeme
Facebook
Informace
Děkujeme Vám za návštěvu, nabídku zboží stále doplňujeme !
Anketa
Uvítali by jste v naší nabídce i kameny pro sběratele?
Ano
Ne
Nevím
Počítadlo
Online: 3
Dnes: 262
Včera: 216
Celkem: 946589
NahoruTisknout